DC 

NEWS
28.5.2003 - VATSIM oznámil vývoj nového hlasového klienta, nástupce dnes již nevyhovujícího Roger Wilca. IVAO, které se pokusilo po nezdařeném pokusu o vývoj nástupce ProControllera triumfovat alespoň možností používat TeamSpeak, tuto výhodu proti VATSIMu opět ztratí... VATSIM také vyhlásil loterii o BetaTesting.


23.5.2003 - Pár obrázků ze včerejšího řízení na VATSIMu přibylo do sekce
Pictures -> Virtual. Během 5 minut odstartovali z LKTB tři letadla (SOR001, SOR002, CSA092) což se příliš často nestává. Ještě neobvyklejší by byl plánovaný přílet do LKTB z ciziny, který bohužel nedolétl (BNF22). Prahu navštívil GoFlight GOE9GU z místem odletu kdesi v Anglii, který po drobných potížích s nalezením NER VOR úspěšně přistál a naopak z Prahy do Finska zamířil FinAir FIN551.


21.5.2003 - Nevěříte že vzdušné víry a turbulence od HEAVY letadel mohou převrátit nebo přibít k zemi například malou Cessnu?? Po shlédnutí těchto dvou obrázků snad uvěříte...

    B747 na finále přeletává kouř      A o pár okamžiků později...


20.5.2003 - V souvislosti se změnami ve FIR Praha od 15 MAY 2003 jsem upravil i stávající sector file pro ASRC/PC takže mohu oznámit release ActiveSCT 1.2
Souhrn všech úprav a změn:

Vlastní dynamická část ActiveSCT od Martina Klumplera zohledňuje oddělení SCT souborů pro PC a ASRC. Serverová strana ActiveSCT byla aktualizována o aktuální definice prohibited-restricted-dangerous prostorů a zůstává zpětně kompatibilní s předchozími verzemi ActiveSCT, takže i v nich jsou k dispozici aktuální data.

Downloady již tradične v sekci Downloads
Jakékoliv připomínky a návrhy posílejte na adresu vres@quick.cz


13.5.2003 - 15. května vzejdou v platnost další změny tykající se LKAA FIR. V tentýž den také zmizí z webu ŘLP - ČR AIS aktualizované mapy, takže doporučuji pilně postahovat dokud je příležitost.

Před několika dny oznámil Project Magenta zveřejnění General Aviation IFR Single Engine Display. Velmi kvalitně vypadající Addon pro FS je k dostání za US$ 49.00.

Zajímavé fórum jsem objevil na www.airdisaster.com . Hlavně doporučuji Fear of Flying Forums a Airline Pilot Q & A.


News - APR03, MAR03, FEB03, JAN03, DEC02