DC


NEWS
30.03.2003 - Byl uveřejnen patch na Ready for Pushback B747. Je to teprve první část která neřeší všechny "bugy".

Během zítřejšího dne vydá LAGO další vojenský letoun kterým je F-16 (FS Falcon). Manuál je k dispozici již nyní.
Na stejných stránkách je zároveň malý patch na refueling pro Tornado.

Vydání PSS Vulcan 558 odloženo na první polovinu dubna.

Na Flightsim.periskop.cz najdete letoun Antonov AN-2 pro FS2k2

Realisticky vypadající letní pozemni textury pro FS2k2 udělal Martin Lisner.

Od 1. dubna zavádí VATSIM omezení na maximální počet řadek v ATISu PC/ASRC. Doporučovány jsou 3 a maximalně jsou to 4 řádky. Originální text:

The VATSIM Executive Committee, in accordance with its powers under the
VATSIM Code of Regulations, hereby announces the following GLOBAL POLICY
in respect of 'MAXIMUM NUMBER OF LINES IN ATIS'.

The following global policy will take effect on April 1st 2003 and applies to Air Traffic Controllers in all VATSIM Regions:

"All controllers are to have ATIS in their ProController/ASRC to a size never greater than four lines with a suggested maximum of three lines. The suggested format includes the Controller's voice connection details (if using Voice) in first line, then runways in use (if appropriate), followed only by some simple details of the airport / airspace they are controlling in the lines to follow."

This global policy has been introduced in order to establish abasic standard for controller ATIS as an aid to flying operations throughout all Regions.

The policy document can be viewed at:
http://vatsim.net/EC/policies_page.htm

Issued by Kyprianos Biris, VATEUR


24.03.2003 - Od vítězství Frankfurtu v soutěži o pořadatele VATSIM Convention 2003 již uplynul nějaký čas a do nynějška bylo i ticho po pěšině. Ovšem od 22.03. už se mohou zájemci o tuto nevšední akci podívat a případně i přihlásit na oficiálních stránkách VATSIM Convention 2003.


23.03.2003 - HiFi (ActiveSky wxRe) a FSW (FS Sky World) uzavřeli partnerství. Ze spolupráce lze očekávat že další verze Active Sky, FS Sky World a nového Flight Simulátoru 2004 budou navzájem plně podporovány...

Další přírustky downloadů zaznamenal VFR Project.

Na SAGu se objevily další letištní a přibližovací mapy. Tentokrát pro EDDV, EDDN a hlavně pro LOWI !!!!!


20.03.2003 - SSW sice odložili vydání A310 až na duben, ale již od 18.3. si lze tento slibně vypadající letoun předobjednat. Cena je $34,95.

Flight Simulator: A Century of Flight je již oficiálně názván 2004kou a má své samostatné webové stránky.

Na Navdata je možno si opět stáhnout nejnovější AIRAC 0303.


17.03.2003 - Omlouvám se za váznoucí aktualizaci, ale důvod je takřka jediný: ASRC. Nejenže se snažím naučit s ním pracovat, ale taky dokončuji alespoň částečně práci na Sector Files pro Praha FIR..

Na VFR Projectu je ke stažení pražský Letohrádek Hvězda.

A na Flightsim.periskop.cz vyšla zajímavá a poučná recenze Dreamfleet Boeingu 737 od real dopravního pilota.


12.03.2003 - Dnes byla vydána verze 1.6 softwaru ActiveSky wxRE . Mimo drobných vylepšení je implementována podpora výškových větrů i mimo území USA, hlasový ATIS a readback dekodovaného počasí. Kromě toho se stránka také přestěhovala na www.hifisim.com.

Šikovný tutorial pro začátečníky s ASRC lze stáhnout zde.

Mobile Control Tower verze II ke stažení na FSPlanet.

Okolo dalších pěti scenerií je na VFR Projectu. Bohužel funkční odkaz je pouze na download Petřínské rozhledny.


11.03.2003 - ASRC - Advanced Simulation Radar Client byl po dlouhé době očekávání konečně vydán. Jedná se o nástupce ProControllera, který ale bude ještě dál poctivě sloužit na síti IVAO. ASRC byl totiž vyvíjen pouze pro VATSIM. Více informací a především download je na www.asrc.info


10.03.2003 - Operation OneSky, která proběhla 08.03.2003 na síti VATSIM, je za námi. Počet více než 850 připojení v jeden okamžik ustanovil nový rekord v historii VATSIMu. Reportáž o tomto eventu naleznete na TakeOFFu. Navíc jsem do sekce Pictures -> Virtual přidal screenshoty ze stanoviště LKAA_CTR.

Nové zprávy o projektu A340 Experience povrdily plánované release na léto 2002. Rozhodnuto také bylo o vývoji 2D cockpitu a zaměření převážně na "hardcore simmers". Více než na vizuální model se budou totiž vývojáři soustředit na co nejlepší simulaci letadlových systémů.


06.03.2003 - Scenerii pro jižní Čechy v1.1 obsahující 8 významných orientačnich bodů naleznete na Flightsim.periskop.cz.

Datem 15 MAY 03 opět nastávají změny ve FIR Praha, které se týkají Enroute map a letišť LKTB, LKKU, LKPR, LKVO. Mapy jsou ke stažení na ŘLP - ČR AIS.

Před několika dny se neplánovaně objevil na Navdata.at aktualizovaný AIRAC 0302. Stalo se tak především kvůli velkým změnám v Nizozemí (Schiphol má přejmenované dráhy a dokonce jednu úplně novou, takže nyní jsou zde mimo jiných rwys 36 L/C/R a 18 L/C/R. Mapy a další info na www.dutchvacc.nl.

Na VFR project je k mání scenerie letiště Brno-Tuřany od Martina Sedlaříka.

Na stránkách SAGu je nyní k dispozici vylepšená verze FlighPlan Center.


02.03.2003 - Irish Flight Sim Design konečně zveřejnil svojí Irish Scenery Version 1.0. Ke stáhnutí poskytl kromě samotné scenerie (17MB) také mapy (11MB) a AFCAD soubory.

SSW zveřejnilo další videa a screenshoty A310. K nahlédnutí jsou i screenshoty z Moscow Global Scenery.

Piper Meridian od Flight One Software se dočkal updatu na verzi 1.1.

LAGO oznámilo spuštění vývoje dalšího letounu pro FS2k2 a CFS. Stejně jako Tornado to bude vojenský letoun a to F-16.

Zajimavá stránka se spoustou technických parametrů spousty letounů a hlavně typové řady A319/320/321 (i s checklisty) se nachází na adrese http://cip.physik.uni-wuerzburg.de/~pschirus/aviation. Bohužel je celá v němčině..

To že ruští piloti mají nervy ze železa dokazují dvě fotografie vzletu IL-96 z Phuketu (Thajsko). První a druhé foto.
A na závěr ještě jedna fotka. Odlet letounu Pilatus PC-12 z Courchevel's altiport.


News - FEB03, JAN03, DEC02