DC 

NEWS
19.6.2003 - SquawkBox3 nebude možné používat na IVAO. Navzdory snažení autora Joela DeYounga se nepodařilo navázat kontakt s lidmi zajišťujícími správu sítě. Kromě IVAO a NVAS by měl být SB3 na všech ostatních sítích provozovatelný bez problémů.

Vláďa Synek vytvořil LKPR SID/STAR FMC data pro DF B737 platné od 15.5.2003.

V Severní Americe dne 29. července vyjde za cenu $54.95 Microsoft Flight Simulator 2004: A Century of Flight.

Od příštích verzí bude FSUIPC a WideFS payware. Stávající verze a ostatní programy Petera Dowsona zůstávají freeware.

Ortofota dalších čtyř českých měst a objekty Thermal a Diana v Karlových Varech naleznete na flightsim.periskop.cz.


11.6.2003 - Užitečný thread z minulého roku jsem objevil na PSS fóru. Týká se padání Flight Simulátoru při používání PSS A320 a operačního systému Win98. Zdá se, že na vině je Virtual Cockpit.

SSW vydalo 2. června Moscow Global Scenery. Scenerie obsahuje Moskvu, fotorealistické textury a propracované moskevské letiště Sheremetyevo (UUEE). Cena je necelých $19. Mapy jsou ke stažení volně.
Vydání A310 se již poněkolikáté odložilo, tentokrát na červen. Detailní manuály a beta verze FMC A310 jsou volně k dispozici již nyní.

Z volně přístupné části webu ŘLP - AIS dnes zmizí dvě mapy konečného přiblížení na rwy 31 (pozor dne 29. MAY byla uveřejněna oprava) a zároveň od 29. MAY do dne začátku jejich platnosti (1. JUL resp. 10. JUL) jsou volně ke stažení aktualizace některých map pro LKPR resp. LKTB.


10.6.2003 - Jak je již známo Richard Stefan (www.navdata.at) z důvodu svého časového zaneprázdnění nevydal AIRAC 0305. Z téhož důvodu je ohrožen i AIRAC 0306. Avšak dobrá zpráva je, že Richard dokončuje program FSAirac, jehož jednou z mnoha vlastností je možnost editovat SID/STAR (zatím pro B767PIC a produkty PSS). Podrobnosti zde.

PSS oznámilo, že jejich příští letoun (typ PSS zatím tají) pro Flight Simulátor bude obsahovat balíček nově kódovaných efektů uvedených pod zkratkou R.E.A.L (Realism Effects And Lighting) mezi které bude patřit:

 • Ve vlhku viditelný VORTEX na koncích křídel (resp. vztlakových klapek)
 • Vodní páry u vstupu motoru při vysokých otáčkách
 • Speciální světelné efekty
  Podrobnosti zde

  Ve dnech 21. - 22.6. proběhne na letišti Roudnice nad Labem akce Memorial Air Show na které bude i prezentace vituálního létaní/řízení na sítích VATSIM/IVAO a virtuálních aerolinií CSAV. Další informace na konferenci Pandora - SATCOCZ a také na webu http://mas.borec.cz.

  FSW vydalo FS Sky World Se V2.40. Screenshoty které naleznete například zde jsou velmi pěkně, avšak otázkou je hardwarová náročnost.


  News - MAY03, APR03, MAR03, FEB03, JAN03, DEC02