DC


NEWS
30.4.2003 - V sekci Downloads je další přírůstek. Tentokrát je to vylepšený checklist pro PSS A320. Za spolupráci děkuji Martinu Klumplerovi.


28.4.2003 - Po LKPR a LKTB je dokončena scenerie dalšího českého mezinárodního letiště -- LKKV -- a ke stažení na flightsim.periskop.cz


19.4.2003 - Do sekce Pictures > Virtual jsem vložil pár screenshotů z ASRC.

Na SSW je již delší dobu ke stažení Beta verze FMC A310. Zveřejněn byl také další projekt po ukončení vývoje A310 (plánované vydání do konce dubna). Bude to Tu154B2 !


18.4.2003 - Nové obrázky jsou na gallery.vacc-cz.org. Jde opět o real let se Z43 OK-WOI a trasa byla LKMH, LKPR, údolím Vltavy a Sázavy, Havlíčkův Brod, Chotěboř a okolo Čáslavi zpět do LKMH.


17.4.2003 - AIRAC Cycle 0304 ke stažení na obvyklém místě - www.navdata.at . Staré AIRACy ovšem doporučuji archivovat. V minulém byly například chyby v názvu rwys.


16.4.2003 - Dnes byl zveřejněn A320 Pilot in Command patch 1.1. Měl by řešit naprostou většinu bugů a také zlepšit simulaci některých systémů. Lze jen doufat že tomu tak opravdu je a že bude A320 PIC konečně důstojnou konkurencí pro PSS A320...


15.4.2003 - V Downloads je ActiveSCT verze 1.1. Verze 1.1 řeší chybu při načítání SCT do ProControlleru, kdy se zobrazovala chybná hláška u bodu PADKO a SOPAV. A ZIP soubor již je také v pořádku..


14.4.2003 - Sector file Praha FIR je konečně hotov. Věřím že se bude líbit a bude užitečný. Obsahuje Praha FIR ve kterém jsou všechny Fixy, SIDy, STARy apod. aktuální. Kompletně je předělán Ground LKPR, LKTB a LKMT. Zobrazen je také FIR Bratislava ve kterém už bohužel za aktuálnost neručím, protože nemám potřebná data (AIP). Stejně tak je na tom Vídeň.
   Ke stažení jsou celkem dva soubory ZIP. V prvním ZIPu jsou dva SCT a program ActiveSCT. První SCT je pro LKAA_CTR (a níže) a obsahuje všechny hranice TMA. Druhý je také pro LKAA_CTR avšak v něm jsou pro větší přehlednost pouze vnější hranice TMA. Zbytek je v obou těchto SCT stejný. Program ActiveSCT je od Martina Klumplera. Je to software, který při svém spuštění stáhne z internetových stránek ŘLP informace o momentálně aktivovaných prostorech v danou hodinu a pouze ty pak zobrazí v ASRC (PC).
  V druhém downloadu je SCT určený pro LKPR_TWR. Je v něm až na pár přidaných drobností totéž co v předchozích SCT, ale zobrazen je jen okrsek LKPR. Je to z toho důvodu, že ač jsou tyto SCT určeny primárně pro ASRC je možné je používat i v PC. Ten však neumožňuje takový zoom jako ASRC, takže je nutné mít pro TWR zvláštní SCT vytvořený v jiném měřítku.
  Optimalizace všech SCT pro ASRC se ale u PC projeví například hrůzným zobrazením drah a pojížděček LKPR (to právě částečně řeší LKPR_TWR SCT), LKTB a LKMT , v nevzhledných obloucích apod.
  Downloady překvapivě naleznete v sekci Downloads.


7.4.2003 - Práce na sector file pro ASRC (PC) rychle pokračují a zdatný programátor Martin Klumpler dokonce připravil velké překvapení. A jelikož bych to stejně dříve či později prozradil, řeknu to již nyní :-) MK totiž vyvinul softík, který při svém spuštění stáhne z internetu aktuální aktivované prostory a ty zapíše do sector file. A výsledek je ten že ATC se zobrazí pouze momentálně aktivované prostory. Svůj kus práce jsem ovšem odvedl i já. Mimo všechny již avizované věci jsem přidal i kompletní ground pro LKPR, LKTB a LKMT. No ale dost psaní, následující obrázky vše jistě popíší lépe:

ASRC SCT

LKPR


6.4.2003 - Během uplynulých 5 dní se stalo mnoho zajímavého i když pro pravidelné čtenáře Pandory a Avsimu zde nebude dále řečeno zřejmě nic překvapivého..

Vcelku pěkně se rozrůstá Školička na TakeOffu. Naposledy přibyly Základy VFR komunikace. Ovšem za povšimnutí stojí i Výuková sekce IVAO-CZ

Na stránceMartina Sedlaříka najdete novou verzi letiště LKTB - Brno Tuřany


1.4.2003 - V sekci Downloads dnes konečně naleznete dlouho slibovaný sector file pro Praha FIR. Je kompatibilní s ProControllerem i ASRC. Obsahuje všechny FIXy, VORy, NDB, SIDy, STARy, Airways, TMA, CTR, kompletní ground pro LKPR a mnoho dalšího.

Z důvodu týdenní cesty do zahraničí nebude web pravděpodobně aktualizován...


News - MAR03, FEB03, JAN03, DEC02